[:he]

  תשאירו את הפרטים  נושא הפניה*

  משכנתאביטוחפיננסים

  [:ru]

  Оставьте ваши данные


  Тема обращения*

  ИпотекаСтрахованиеФинансы

  [:]

  הגרלות: מחיר למשתכן, דירה בהנחה, מחיר מטרה

  תכניות רכישת דיור מסובסדות. קיימות בישראל מאז 2015. בתוך שבע שנים הוגרלו יותר מ-100 אלף דירות ב-90 ערים בישראל. התוכניות מאפשרות לאזרחים זכאים לרכוש דירה בהנחה של כ-20%, והכי חשוב, עם תשלום הון עצמי מינימלי – 10% בלבד ממחיר הדירה, ולא 25% במשכנתא רגילה.

  הגרלות ”מחיר למשתכן” ו”דירה בהנחה”

  האתר הרשמי של ההגרלות

  קבלת תעודת זכאות

  מחשבון משכנתא

  שירותים בלעדיים לתכניות ”מחיר למשתכן” ו”דירה בהנחה”

  1.  סיוע בהרשמה לתכנית, קבלת תעודת זכאות
  2.  קבלת מענק ממשלתי
  3.  סיוע במציאת הון עצמי
  4.  עריכת תיק משכנתא פרטני
  5. בחירת הבנק, משא ומתן 
  6.  תקשורת עם עורך דין של הקבלן המבצע
  7.  ליווי ותרגום במהלך חתימת החוזה עם הבנק
  8.  ביטוח בריאות ודירה

  איך להשתתף בתוכנית ”מחיר למשתכן” ו-”דירה בהנחה” “מחיר מטרה”

  באתר ההגרלות תוכלו להכיר את תנאי התכנית, עיתוי ההגרלות בעיר מסוימת, יזמים ופרויקטים עצמם. ניתן להגיש בקשה להשתתפות בשלוש ערים, בכל אחת מהן לפרויקטים ללא הגבלת הכמות. האתר מספק גם מידע על עלות דירות למ”ר, לוחות זמנים של הבנייה וכדומה.

  1. ודאו אם אתם זכאים לתוכנית

  ההגרלה פתוחה לאזרחים ישראלים שלא הייתה בבעלותם דירה  בשלושת שנים האחרונות, לרבות:

  – זוגות נשואים אשר מתגוררים יחד (גם אם רק אחד מבני הזוג הוא אזרח ישראלי);

  – רווק או גרוש מעל גיל 35;

  – רווק או גרוש עם מוגבלות מעל גיל 21.

  1. קבלו תעודת זכאות

  כדי להשתתף בהגרלה יש לקבל תעודת זכאות מאחת החברות: ”אלונים”, ”מילגם” ו”עמידר”. תקופת ההמתנה היא לרוב עשרה ימים, והעלות היא 240 שקלים. בעת ההרשמה, עליך להזין את הנתונים האישיים ולבחור את הקטגוריה המתאימה. תעודת זכאות תשלח למייל.

  1. הגש מועמדות מקוונת להגרלה

  עם קבלת תעודת זכאות, ניתן להגיש בקשה להשתתפות בהגרלה. לשם כך עליך ליצור חשבון אישי באתר ההגרלה, ורק לאחר מכן להזין את נתוני תעודת זכאות ולבחור את הפרויקטים, בהם תרצה להשתתף.

  1. בחר את הערים בקפידה

  בשנים האחרונות הגרלות עוברות ברצף: מהישובים גדולים ואז הקטנים. אז אם נרשמתם בשלוש ערים, למשל, בנתניה, רחובות וירושלים, הרי שההגרלה הראשונה תתקיים בירושלים, אחר כך בנתניה ורק אז ברחובות. לכן, אם תזכו בדירה בירושלים, השתתפותכם בהגרלות אחרות תבוטל אוטומטית.

  1. קבלו אישור ראשוני מהבנק

  אם אתם מתכוונים לרכוש דירה, עדיף לקבל אישור ראשוני מהבנק לפני הזכייה בהגרלה. את הבקשה ניתן להגיש באופן מקוון באתר האינטרנט של כל בנק. מלאו את הטופס במיומנות ובכנות, הקפדו לציין את כל ההלוואות הקיימות. במסקנה המקדימה יפורט סכום ההלוואה המקסימלי שהבנק יאשר לכם.

  1. אם תזכו בהגרלה

  במקרה הזה היזם (קבלן)  ישלח אליכם מספר תור ויזמין אותכם לבחירת דירה. אתם יכולים לבחור כל דירה מהנישארות, הדבר החשוב ביותר בשלב זה הוא – להבין, איזה שטח מקסימלי אתם יכולים להרשות לעצמכם. ביום זה תצטרכו לחתום על הסכם עם היזם ולהשאיר פיקדון בלתי ניתן להחזרה בסך 2000 שקלים.

  1. חתמו על חוזה עם היזם

  תוך שבועיים לאחר בחירת הדירה יש לחתום על חוזה עם היזם. התשלום הראשון הוא 7% מהעלות הכוללת של הפרויקט.

  1. בניית תיק משכנתא

  למרות שהבנקים מציעים שלושה מסלולים למשכנתא, עדיף לבנות תיק משכנתא עם איש מקצוע. כפי שמראה בפועל, גישה מוכשרת להרכבת תיק משכנתא עלולה לחסוך 200-300 אלף שקלים. לאחר עריכת תיק המשכנתא, מתחילים להגיש הצעות בבנקים לבחור באפשרות המתאימה ביותר.

  1. חתמו על חוזה משכנתא בבנק

  תוך 45 יום לאחר חתימת החוזה עם היזם תצטרכו להסדיר משכנתא בבנק, כי לאחר זמן זה יש להעביר ליזם 13% מעלות הדירה (3% הון עצמי וכבר 10% משכנתא). שאר התשלומים מתבצעים ברצף עם בהתאם לשלבי בניית הפרויקט.

  הגרלות ”מחיר למשתכן” ו-”דירה בהנחה” “מחיר מטרה”

  כדי שהשתתפות בהגרלת הדיור לא תהיה לשווא, חשוב לדאוג להסדרת המשכנתא בהקדם האפשרי. כל זה לוקח זמן. קבלת אישור מוקדם לא מחייבת אתכם לכלום, אבל היא עוזרת להבין, לאיזו דירה תוכלו להגיש בקשה, האם יש צורך בהלוואות נוספות להון עצמי.

  הערכים שלנו

  הערכים שלנו